Šunkové omelety

Z mouky, soli, mléka a celých vajec si umícháme řídké těsto. Potom upečeme z těsta tenké omelety. Z rozpuštěného másla a mouky si připravíme světležlutou jíšku, zředíme ji mlékem nebo smetanou tak, aby z toho vznikla hustá omáčka, stále opatrně míchajíce přilijeme žloutky, sůl a dáme vychladnouti. Studenou omáčku rozetřeme na omelety, poklademe plátky šunky, posypeme strouh. parmezánským sýrem, okraje přeložíme, každou omeletu zatočíme, načež obalíme omelety v rozšlehaných bílcích nebo vajíčku, ve strouhané housce a usmažíme je v rozpáleném másle nebo sádle do zlatova. Pak omelety podáváme na míse vyložené ubrouskem, ozdobené citronem a zel. petrželkou. Mohou se též připraviti s dušeným mozečkem, který se do husté omáčky zamíchá. Omelety podávají se též jako samostatný pokrm s dušenou zeleninou nebo hrachovou kaší. Tyto omelety mohou se naplniti také pouze masovou nádivkou (haší z kozlečího kořínku) a zatočené hned podávati se zeleninou, salátem a pod. (Ale také se mohou obalené usmažiti.)

Masová nádivka. Do drobně nakrájené, na másle usmažené cibulky vložíme uvařený, usekaný kozlečí kořínek (plíce, jazyk, srdce, játra, mozeček), smažíme malou chvíli, pak přidáme sůl, tluč. pepř, sekanou zel. petrželku, vajíčko a podle potřeby strouhanou housku.

Rozpočet pro 5 osob:
Na omelety: 12,5 dkg mouky - sůl - 1/4 l mléka - 2 vejce - 6 dkg másla - 25 dkg šunky - 1 dkg parmez. sýra. - Omáčka: 3 dkg másla - 3 dkg mouky - 3/16 l sladké smetany - 2 žloutky - 2 bílky na obalení a 12 dkg housky - 20 dkg sádla nebo 20 dkg převařeného másla - citron a zelená petrželka na ozdobu. - Místo šunky 1 telecí mozeček.

 

 

Chcete mi poslat své TIP recepty v elektronické podobě?
Ráda je na stránky přidám.
Kontaktujte mě na mailu: fotodoma@gmail.com

Odkaz na stránku Šunkové omelety

Chcete odkázat na tento recept?
Stačí do zdrojového kódu vašich webových stránek vložit následující kód:

<a href="http://tiprecepty.cz/recepty/sunkove-omelety/">Šunkové omelety</a>

V případě, že rozhraní vašeho webu vytváří odkazy samo, pak stačí vložit jen:

Šunkové omelety na http://tiprecepty.cz/recepty/sunkove-omelety/

 

Snubní prsteny

Svatební oznámení

Fotobanka

 
 

Líbí se vám tato stránka?
Dejte o ní vědět prostřednictvím odkazu na svém webu, blogu, Facebooku či sociální síti.

Chcete podpořit rozvoj těchto stránek?

Využijte odkazy na sponzory v pravém sloupci. Doporučte stránky svým známým.
Současně také sami ušetříte. Přesvědčte se sami, že ceny jsou nižší, než ve většině kamenných prodejen.
Ušetřete nákupem přímo od výrobců a potěšte sebe i své přátele.

:)

TOPlist